Esra GÖKÇEK – Milli Triatlet “Bilimde ilerleyen, araştıran sorgulayan Türk kadınıyla gurur duymamın ötesinde, Türkiye’de basamak atlatıcı araştırmalar yapan, severek takip ettiğim ve paylaştığı bilgileri kendime uyarladığım, örnek bir Türk kadını Ayşegül hanımı tanımaktan ve kendisini takip etmekten çok memnuniyet duyuyorum”
Mert ONARAN – Milli Triatlet / Milli Takım Antrenörü “Kendisinin de yarışmacı kişiliği ile bizleri anlaması, sporcunun hedef ve ihtiyaçlarına göre kişiye özel kalıcı çözümler sunması, kişi analizine ve genetik profiline uygun beslenme programları oluşturması, performans ürünleri ve gıda tavsiyeleri ile performansımızı en üst seviyemize çıkarmamıza destek olması ile spor eczacılığı denildiğinde en doğru isim olan Ayşegül hanıma danışma imkanına sahip olduğumuz için kendimi rakiplerime göre bir adım daha önde ve şanslı hissediyorum.”
Fadime Suna ÇELİK – Milli maraton koşucusu / Üniversitelerarası 10bin metre Dünya Birincisi “24 yıllık profesyonel sporcu olmama rağmen beslenme desteği ve ergojenik destek anlamında yeni bilgilere hep açtım. Eksik olduğum konularda, ilaç ve doping sorularımda destek olan Ayşegül Birlik ablama desteklerinden dolayı cok teşekkür ederim. Her zaman bilgi içerikli paylaşımlarıyla etrafına ışık olduğun için teşekkürler ablacım”
Serdar Anıl DEPE – Milli Sporcu, Dağ Bisikleti “Ayşegül hanımla çalışmaya başladıktan sonra, beslenme ve takviyelerde kişiye özel ufak eklemelerin ve değişliklerin nasıl bir fark yaratabileceğini görünce çok şaşırdım. Kendisi ile çalışmak ufkumu genişletti. Kendisine teşekkür ediyorum.”
Dilara URALP – Olimpik Sporcu, Yelken “Sizinle instagramdan tanıştık ve takipleşmeye başladık. Çok faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz ve sizi büyük bir zevkle takip ediyorum. Birkaç kere özel olarak da sorularım olmuştu danışmıştım size ve hemen yardımcı olmuştunuz. Olimpik bir sporcu olarak sizin gibi birinin yanımda olduğunu bilmek, sorularım olduğunda danışabilmek gerçekten çok rahatlatıcı bir durum. Teşekkür ediyorum”
Eren Kıvanç TAŞYARAN – Milli Pentatlet & Ecz. Funda GEZER – Sporcu Annesi “İşini mesleğini hakkıyla yapan insanlara hayranım, hele ki bu kişi bir de kendi meslektaşınız ise. İnsanın evladı söz konusu olunca kişi bazı şeylere duygusal kör olabiliyor. Bildiğiniz, bildiğinizi sandığınız ve onları uygulama şekliniz bile doğruyu yanlış kılabiliyor, işte bu noktada, profesyonel bir dokunuş farklı yollar ve farklı bakış açıları sunuyor insana. Ne demiş atalarımız; bin bilsen bile bir bilene danış. Milli Pentatlet olan oğlum Eren Kıvanç Taşyaran için danışmanlık aldığımız süreçte bize kattığınız her cümle her bilgi her öğreti her bakış açısı için sonsuz teşekkürler”
Tuğçe ERDOĞAN – Mimar (Sağlıklı Yaşam Danışan) “İnsanın sağlığının düzelmesinin yaşam ve beslenme şeklinin değişmesine bağlı olmasının zorunlu olduğu durumlarda, yılların alışkanlıklarını değiştirmek çok güc. Ayşegül Hanım, herşeyden önce bu konuda motivasyonu yüksek yürekten bir destek sunuyor. Asıl güzel olan bunu size bir ‘eşlikçi’ mütevaziliğinde de yapsa, size yol gösteren olacak donanımda oluşu. Hiçbir sorum/ricam olmadı ki çalıştığımız sürede karşılıksız kalsın. Yaşam kalitemin artmasında; kullanmam gereken takviyelerin temiz ve vücudumun kullanabileceği içerikte olmasından, uykumun ve beslememin kalitesinden, stres yönetimine kadar geniş bir yelpazede verdiği destek ve dostça yaklaşımı çok kıymetliydi.”
Prof.Dr. Defne Kaya UTLU – Bursa Uludağ Üniv. Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı “Ayşegül Birlik ile, akademik bir ortamda tanışmış, sahada olmasına ek olarak derin akademik merak ve bitmeyen bilimsel heyecanla kendisini bilgiyle donatmasına hayran olmuştum. Bu düşüncem yıllar içinde artarak devam etti, bilimsel yol arkadaşlığımız ve dostluğumuz gibi. Spor eczacılığını Türkiye’ ye anlatan, sağlıklı yaşam tarzı ve bunun sağlanması için gerekli temiz ve etkin içerikli takviyeleri bizlere bilimsel süzgeçten geçirerek sunan Ayşegül Birlik, vizyoner bir eczacı, iyi bir anlatıcı, profesyonel ruhlu bir sporcu, tatlı bir anne, meraklı ve araştırıcı bir bilim insanı olarak bu toprakların yetiştirdiği örnek bir Cumhuriyet kadınıdır. Tüm adımlarının bizlere ışık olmasını diliyorum.”
Prof.Dr. Rıdvan Ekmekçi - Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi “Spor eczacılığı dendiğinde ilk aklıma gelen kişidir Ayşegül. Spora olan tutkusu ve Türkiye’de sporcu sağlığına olan katkısı gerçekten taktir edilir düzeydedir. İşini severek yapan, araştıran ve kendisini sürekli olarak geliştirme odaklı kişiliğiyle örnek bir insandır. Başarısının altında yatan faktörün her zaman bilgiye olan açlığı olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca paylaşımcı ve pozitif yönü ile gerek profesyonel iş hayatında gerekse sosyal hayatında bilgisini ve tecrübesini paylaşma konusunda çok gönlü açık, aynı zamanda da mütevazi olduğunu belirtmeliyim. Türk sporunun ve sporcusunun destekçilerinden biri olduğu için teşekkür ederim.”
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam