Sağlık Danışmanınız Olarak Eczacılar

Merhaba…

Sağlığı kaybetmeden ne kadar kıymetini biliyoruz, iyi sağlık hali için çabamız var mı ve en önemlisi de bu konuda KİMLER dinlenmeli ve güvenilmeli?

Genel sağlıkta herhangi bir problem gelişmeden iyi yaşam için, hastalıklardan korunmak için rafları dolduran çeşitli, renkli ve çoğu zaman ‘cezbedici’ ürünlerin içinde kaybolmak asıl sorunun başlangıcı olabilir mi?

Vitamin ve gıda takviyelerinden, kilo verme ürünlerine, sporcu gıdalarından doğal,bitkisel ürünlere kadar bu kadar geniş bir yelpazede işinizi şansa bırakmadan danışıp , güvenebileceğiniz ulaşımı en kolay uzmanınız ECZACILAR dır…

Bir eczacı ilaç bilgisinin yanında bitkiler, kozmetik, iyi beslenme, vücut kimyası ve anatomisi gibi özel alanlarda eğitim alır ve bu eğitimini kendisine danışan kişilere tıp etiği ve sağlık çerçevesinde aktarır..

Hastasını ve danışanını hastalık öncesi ve sonrasında da tedavisinde destekler, rehberlik eder..

Günümüz dünyasında internet, büyük marketler ve yetkisiz çoğu kişilerin müşterisine sunduğu sayısız ilaç dışı, vitamin, besin takviyeleri, spor, zayıflama vb adı altında ürünlerin denetimsizliği, sağlık profesyonellerinin dışına çıkarılmaya çalışılması toplumların sağlığında çok kötü sonuçlar doğuruyor şüphesiz.

Bu gibi ürünleri uzmanına danışarak almak sağlığınız açısından en önemli noktadır. Üstelik eczacılara ve eczanelere ulaşmak çok kolaydır.. bunun için randevu almanız gerekmez, herhangi bir ek danışma ücreti de ödemezsiniz… hatta danışmanlık sonrasında bile takip edilir ve önem verilirsiniz..

Bu eşsiz ayrıcalığı internetten veya bir market rafından ürün seçerken bulmanız mümkün değildir.. Sadece kar amaçlı sözde ‘sağlık ’ ürünü satan bu kanallardan sağlığınızı koruma adına uzak durmanızı tavsiye ederim..

Aynı durum kullandığınız kozmetikler için de geçerlidir… Özellikle eczanelerde bulunan dermokozmetik ürünlerini yine sadece eczacıların size özel tavsiyeleri ve etkin danışmanlığında kullanmanız son derece önemlidir..

“Market zincirleri ve kozmetik marketlerde sadece ürünün satışı yönünde eğitilmiş ancak sağlık bilgisi yetersiz olan ‘yetkisiz’ satış elemanları bulunmaktadır. Uzman olmayan bu kişilerin size ne derece yardımcı olabileceğini lütfen sorgulayın ..”

Zihin ve vücut sağlığınıza yatırım yapmanız uzun yıllar kaliteli bir yaşam sürmenizin ilk şartıdır.. Bu da hasta olmayı beklemeden doğru ve kaliteli uzman bilgisiyle gereken tavsiyeleri almanızla mümkündür.

Eczacılar ve eczaneler bu konuda en yakın, en güvenilir ve en doğru kişi ve adresler olacaktır..

Kendinize değer verin..

Sağlıklı günler…….

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam