Covid 19 ve K.Mürver (Sambucus) Takviyesi

KARAMÜRVER #COVID19 BİRLİKTE ETKİLEŞİM

Covid19 bilgilerimiz kısıtlı, çünkü çok YENİ bir virüsle savaşıyoruz ( novel SARS- COV2), bazı vakalar akut solunum sıkıntısı sendromuna hatta çoklu organ yetmezliğine dönüşür.

Hastalığın ciddi seyrinde en önemli mekanizma sitokin fırtınasıdır. Yani hücrenin kendi bağışıklık yanıtında kullandığı savaşçıları ortamda çok fazlalaşmış ve savaşıyor haldedir. IL6 savaşçıları ortamda haddinden fazladır.

Bazı tedavilerde de IL-6 inhibitörü (yokedici) ilaçlar kullanılır.

BU NEDEN ÖNEMLİ?

Mürverlerin influenzaya karşı etki mekanizmasını değerlendiren çalışmalarda IL-6 üretiminde 200 kat artış belgelenmiştir

Peki bu nasıl bir ilişkidir… .. Vücudunuzda mürver alımıyla IL-6’da zaten bir artış olmuşsa ve daha sonra Covid19 ile enfekte olmuşsanız(farkında olmayabilirsiniz!!), yüksek ihtimal sitokin tepkisini şiddetlendirebilir ve bu virüsün ölümcül etkilerini güçlendirebilirsiniz!!.

Covid19 başka bir grip virüsü DEĞİLDİR…. Mürver, influenzaya karşı korunmada kullanımıyla ilgili çalışmalarını kanıtlamış olsa da…. Bu virüs YENİ ve yanıt çok farklı…

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam