37. İstanbul Maratonu LÖSEV Bağış Koşumuz

Bu çok güzel bir gönül birlikteliğinin öyküsüdür, okuduğunuz için çok teşekkürler…

Her koşu organizasyonuna katıldığımda aynı heyecanı duysam da özellikle bağış koşucusu olarak katıldıklarımın yeri çok ayrıdır. Son iki senedir de İstanbul Maratonu 15 km ye katılma amacım Sivil Toplum Örgütleri adına koşarak bağış toplamaktı.

Bu sene 15 Kasım’ da koşulan İstanbul Maratonu’ nda LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı) için koşma talebi sevgili Başkanımız Dr.Üstün EZER’ den gelince dünyalar benim oldu. Son 5 senedir aktif Lösev gönüllüsü ve sağlık danışmanıydım. Zaman darlığı ve organize olamama riski kafamı kurcalasa da karar verdim..

Koşacaktık!!

Bu LÖSEV’ in uluslararası organizasyonda ilk bağış koşusu olacaktı.

Hemen kendi çevremde ulaşabildiğim arkadaşlarla grubumuzu kurduk. Aramızda 42.2 km lik maratonu koşacak arkadaşlarımız da vardı, bir kısmımız da 15 km ve 10 km lik parkurlardaydık. Yaklaşık 30 kişi bu heyecanla bir araya geldik. Koşu sırasında giyilecek Lösev logolu özel t-shirtlerimizi tasarladık ve sipariş verdik. Bu aşamada çok şanslıydık çünkü Türkiye’ nin ilk koşu uzmanlık mağazası Outrunner bizimleydi. Çok kısa zamanda yetiştirdiler, teşekkürlerimiz sonsuz..

Bir taraftan da koşumuzu çevremize duyurup bağış toplamak amacıyla bağış sayfamızı oluşturduk. 30 kişilik koşu grubumuz ortak heyecanda gönül birlikteliği yaparak Lösemili çocuklarımız için kan,can, ilaç ve tedavi olacak bağışlarını toplamaya çalıştı.

Bir çocuğun hayatından daha önemli ne olabilirdi ki…. Ne yapsak azdır!12274359_543727252450230_4092011269867565833_n

15 Kasım yarış sabahı motivasyonumuzla start noktasında buluştuk ve koşu başladı.. Kilometrelerce keyifli, heyecanlı ve bir o kadar da güzel bir olayın parçası olma duygusuyla çocuklarımız için koştuk. Finish heyecanımız bu duygularla karışınca bizden mutlusu olamazdı.

Sonuç olarak sporun güzelliğini ve yarattığı sinerjiyi Lösemili çocuklarımız yararına kullanarak onlara bir katkı yapmanın mutluluğu ve ortak amacın, ortak endorfinin de keyfiyle harika bir maratonu geride bıraktık. Ertesi gün konuştuğumuz tek şey bundan sonra nerede Lösev için koşacağımızdı.

Tüm koşan canlara, güzel yüreklere sevgi ve teşekkürlerimle..

İyi ki varsınız.

İyi ki LÖSEV var.

İyi ki ‘KOŞAR ADIM LÖSEV’ dedik..

Ve iyi ki koşuyoruz…

Bağışlarıyla bizi destekleyen herkese gönülden teşekkürlerimizle….

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam