Biyografisi

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 1997 yılı mezunudur.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji A.D. uzmanlık sürecinde aynı üniversitenin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Baş Eczacı, Tıp Fakültesi etik ve bilimsel kurulları ile Sağlık Bakanlığı Farmakovijilans merkezi (TÜFAM) il sorumlusu görevlerinde bulundu.

2005 yılında Lizbon Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden medisinal beslenme alanında misafir araştırmacı daveti alarak çalışmalara katıldı. Meslek hayatının 16 senesinde kendi eczanesini işletti. Son olarak İstanbul / Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik yüksek lisansını tamamlamıştır.

Halen aktif yaşamı seçen bireylerden profesyonel / amatör sporculara kadar kişiye özel çözümler, kişisel ve genetik analizlerle uygun performans ürünleri, gıda takviye ve tavsiyeleri, aromaterapi çözümleri ile bireysel danışmanlık yapmaktadır.

Bu alanda çalışmalarıyla 2017 yılında sektörde önemli bir ödül olan Altın Havan "Eczacı Danışmanlık Ödülü" almıştır.

Bireysel çalışma alanlarından biri sağlıklı YAŞ - ALMA konusudur. ‘Wellbeing’ diye bilinen, hücresel sağlıktan hareketle bireyin sistemine bütünsel bakış ile danışanlarına sağlıklı yaşam yolculuğunda rehberlik yapmaktadır. Bu konuda Fonksiyonel Tıp eğitimi almış bir eczacıdır.

Dünyada yükselen bir değer olan Spor Eczacılığı alanını ülkemize getiren ve sertifika koordinatörlüğünü yapan ilk eczacı olarak mesleki sunum ve eğitimler vermektedir. Türkiye Triatlon Federasyonu Eğitim Kurulu üyesi ve maraton koşucusudur.

New Balance Türkiye sağlık danışmanı olarak projelerde yer alan Birlik, yurtiçi / yurtdışı maraton ve aquatlon yarışlarına katılmıştır. NewYork, Lyon, Paris, Barcelona, Kiev maratonları tamamladığı 42.2 km.lik parkurlardır.

LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı) gönüllü danışman ve bağış koşucusudur.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam